Перемоги на коротких хвилях

Радіоаматорство - це захоплююче заняття, якому присвячують своє дозвілля більше мільйона людей в усьому світі і кожен знаходить для себе щось привабливе. Комусь подобається романтика далеких подорожей - адже радіоаматори, не виходячи зі своєї квартири, за один вечір можуть зробити "навколосвітню подорож", "побувавши" у свої колег по захопленню на всіх континентах.

Для тих, хто радіє людському спілкуванню, робота в ефірі - саме те, що їм потрібно, тому що виходячи на зв'язок в ефір, можна запросто поговорити з президентом або королем іноземної держави (серед них теж є радіоаматори), з космонавтом або просто колегою, що проживає на Мадагаскарі або США, в Австралії або Японії, або просто з товаришем на сусідній вулиці.

Чернобров Костянтин Васильович працює у Сумському міському Центрі НТТМ керівником гуртка "Колективна радіостанція" з 2001 року. Свою захопленість улюбленою справою він з успіхом передає своїм вихованцям. Разом з ними Костянтин Васильович постійно бере участь у всеукраїнських та міжнародних змаганнях з радіозв'язку.

Колективна радіостанція Центру НТТМ "UT7AXA" є базовою радіостанцією Українського QRP - клубу (клубу радіоаматорів-мандрівників). В офіційному рейтингу радіоспортсменів України колективна радіостанція Центру НТТМ "UT7AXA" знаходиться на першому місці. Таких високих результатів вихованці гуртка змогли досягти завдяки регулярним тренуванням та наполегливій праці. Радіозв'язок на коротких хвилях є технічним видом спорту, тому результативність спортсменів залежить від технічних засобів з якими працюють гуртківці під час змагань.

Сучасна радіостанція представляє собою складний комплекс обладнання, котрий складається з радіостанції, комплекту антен та комп'ютерної техніки зі спеціальним програмним забезпеченням. У цьому році для гуртка "Колективна радіостанція" був придбаний найсучасніший трансівер фірми KENWOOD, завдяки технічним характеристикам якого вдається покращити результати в змаганнях з радіозв'язку на коротких хвилях.

Нещодавно вихованки гуртка "Колективна радіостанція" Моїсеєнко Поліна (учениця 7 класу ССШ №7) та Безмін Ксенія (учениця 9 класу ЗОШ №22) посіли перше місце серед молодіжних радіостанцій у змаганнях з радіозв'язку на коротких хвилях "Кубок Кривбасу", котрі були присвячені 69-річниці визволення міста Кривий Ріг від німецько-фашистських загарбників. Особливо приємно те, що дівчата виконали перший дорослий спортивний розряд на даних змаганнях.

Хоча Поліна та Ксенія займаються в гуртку на базі дитячо-юнацького клубу "Горизонт" лише другий рік, це вже не перша їхня нагорода. Так, навесні 2013 року дівчата отримали диплом І ступеня за заняте перше місце в міжнародних жіночих змаганнях, організатором яких був спортивний радіоклуб "Кристал" Забайкальського краю.

Дівчата не зупиняються на досягнутому. Вже в грудні 2013 року вони взяли участь у змаганнях "Кубок Криму" та Белгородських змаганнях "Першість ім. Н.Ф.Ватутіна".

Усі вихованці дитячо-юнацького клубу "Горизонт" щиро привітали Ксенію та Поліну з перемогою, бо вони додали до скарбнички гуртка ще і кубок та диплом за зайняте І командне місце.

Вихованці завдячують своєму наставнику, керівнику гуртка "Колективна радіостанція" Черноброву Костянтину Васильовичу, котрий приділяє багато уваги підвищенню спортивної майстерності, комфортній психологічній атмосфері під час участі в змаганнях, прививає гуртківцям дух доброзичливого суперництва та навички роботи в команді.

Особистим прикладом Костянтин Васильович надихає гуртківців на високі результати. Він сам постійно бере участь у змаганнях різного рівня, є кандидатом у майстри спорту України.

Адміністрація Центру НТТМ пишається творчим педагогом Чернобровим Костянтином Васильовичем, талановитими вихованцями та зичить їм успіхів у майбутніх змаганнях.

Анна КРАВЦОВА