Радіоаматор з Джерсі, GJ0KYZ, використовує радіоаматорську апаратуру, щоб контактувати з людьми, які потрапили в бойові дії в Україні.

З початком війни в Україні був введений воєнний стан, і радіоаматори країни перестали виходити в ефір. Ось що каже Пауль Марер, GJ0KYZ, з цього приводу в інтерв'ю itvNEWS.

Минулого року Пауль Марер спілкувався з понад 1700 українськими радіооператорами, але каже, що з моменту оголошення воєнного стану в країні весь зв’язок втрачено.

Пол розповідає, що розмовляв з аматорами  України, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення вчора (четвер, 24 лютого), але тепер радіохвилі замовкли.

Виступаючи на телеканалі ITV, він сказав: «З України було два оператора, вони були оптимістичними та позитивними, про біду не було й мови. Вони обидва були з Києва".

«Сьогодні вранці я коротко поспілкувався з хлопцем з Донецька (на сході України), і ця розмова була простим коротким зв'язком. Він намагався провести радіозв'язки з якомога більшою кількістю людей. З двома кореспондентами, з якими я розмовляв учора, не було нічого, щоб вказувало на те, що вони потрапили в біду, але це було вчора".

«З проголошенням воєнного стану в Україні припинився весь радіоаматорський зв’язок, тому я нічого не чув".

«В эфірі працюють росіяни, там немає проблем, але радіоаматорів з України з вчорашнього полудня не було. «Я думаю, що оператори оцінили мої вислови занепокоєння та найкращі побажання».