⚡️ Держспецзв'язку підготувала рекомендації з налаштувань безпеки рацій для українських військових

Для перемоги потрібен звʼязок. Цей звʼязок має бути захищеним від ворога. У Збройних Силах України, а також в інших силових структурах, які беруть участь у відсічі військової агресії російської федерації проти України, використовують багато цифрових систем радіозв’язку, придбаних коштом держави або волонтерів.

ℹ️ Найпопулярнішими системами, які застосовують українські військові, є комплекси ультракороткохвильового транкінгового зв'язку компанії Motorola, а також системи Hytera. Обидві використовують європейський стандарт DMR із технологією TDMA. Стандарт DMR забезпечує низку корисних сервісів: індивідуальний та груповий виклик, передання даних, статусні та короткі повідомлення, телеметрія, віддалений контроль, шифрування та автентифікація і багато інших. А технологія TDMA гарантує високу ефективність використання радіочастотного ресурсу шляхом створення двох логічних розмовних каналів у межах одного фізичного каналу. Саме тому ці системи найчастіше закуповують для фронту.

⚠️ Проте, щоб бути максимально корисними та безпечними для наших військових, ці системи мають бути правильно налаштовані.

З метою протидії пеленгації, радіоперехопленню та пов’язаним із цим провокаціям Держспецзв’язку разом із виробниками та постачальниками розробила рекомендації з програмування, конфігурування параметрів безпеки та функцій захисту інформації відповідних комплексів.

Документи було схвалено експертною комісією з питань проведення державної експертизи у сфері криптографічного захисту інформації Держспецзв’язку. Рекомендації призначені для обслуговувального персоналу радіостанцій. Вони відповідають вимогам безпеки і дають можливість повністю розкрити технічний потенціал зазначених систем. Усі рекомендації були спрямовані до відповідних військових підрозділів.

⬇️Завантажити:
🔷 Рекомендації з програмування, конфігурування параметрів безпеки та функцій захисту інформації в радіостанціях цифрової системи радіозв’язку HYTERA стандарту DMR (https://cip.gov.ua/services/cm/api/attachment/download?id=49993)

⬇️Завантажити:
🔷 Рекомендації з програмування, конфігурування параметрів безпеки та функцій захисту інформації в радіостанціях цифрової системи радіозв'язку Motorola Solutions MOTOTRBO™ стандарту DMR (https://cip.gov.ua/services/cm/api/attachment/download?id=50191)